Rendezvényeink

MOZGÓ DIÁK Prezentációkészítő verseny 2017-2018

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája idén is megrendezi az országos MOZGÓ DIÁK prezentációkészítő versenyét.

A kétfordulós verseny célja lehetőséget biztosítani az általános iskola 5-8. osztályos tanulóinak egy prezentáció elkészítésére, mellyel bizonyítják és fejlesztik tehetségüket, tudásukat, kreativitásukat, s egyben bemutatják iskolájuk szerepét a településük életében. Fontos cél továbbá az együttműködés elmélyítése a tehetséggondozás területén a résztvevő általános iskolák között. A versenyben iskolánként egy maximum három fős csapat vehet részt, melynek tagjai képviselik az iskolát.

A verseny támogatói: Városi Támogatási Program Kecskemét Megyei Jogú Város

Lánchíd Utcai Általános Iskoláért Alapítvány

1. forduló: Iskolánk szerepe településünk életében prezentáció elkészítése és feltöltése a YouTube portálra.

A prezentáció elkészítésére vonatkozó követelmények:

Szeretettel várunk minden kedves résztvevőt a Mozgó Diák Prezentációkészítő versenyünkön!

Éneklő Ifjúság Minősítő Hangverseny

Kecskemét városában a Kodály örökség ápolása különösen kiemelt feladat. Az általános iskolák zenei nevelésében nagyon fontos a zene területén végzett tehetséggondozás. Kétévenként lehetőség nyílik arra, hogy a KÓTA szakmai irányításával, szakmai zsűri előtt mérettessenek meg az iskolák kórusai. Iskolánk kétévente szervezi meg és ad helyet az Éneklő Ifjúság Minősítő Hangversenynek. Erre az alakalomra a kórusok saját repertoárral készülnek, munkájukat háromtagú szakmai zsűri értékeli. A rendezvény különlegessége a koncertet megnyitó, a karvezetők kórusa által előadott mű, illetve a befejezésül a gyermekek ajkáról felcsendülő közös dal. Az elmúlt évek eredményei bizonyítják a program sikerességét.