fejlec

Tehetség-közösségek megalakítására nyert támogatást a Lánchíd Utcai Általános Iskoláért Alapítvány

 

A Lánchíd Utcai Általános Iskoláért Alapítvány vissza nem térítendő támogatásban részesült „A tehetséges fiatalok társadalmi felelősségvállalásának erősítése, valamint a tehetséges fiatalok közösségbe, kiemelten alumni közösségbe szerveződésének támogatása” pályázati konstrukció keretén belül kerül. A támogatott projekt azonosító száma: NTP-TFV-20-0004, a támogatás mértéke 2.000.000 Ft.

A TehetségTér – tehetség-közösségek Kecskeméten című program a 2020. december 2021. június közötti időszakban valósul meg. Célja olyan komplex tevékenységsorozat megvalósítása, amely a résztvevők társadalmi felelősségvállalását erősíti, a Kecskeméthez, Bács-Kiskun megyéhez köthető tehetség-közösségekbe szerveződését támogatja.

A programelem célcsoportját 21 fő alkotja, akik a 3 kecskeméti iskolából kerülnek beválogatásra. A program során feltérképezik a kecskeméti, Bács-Kiskun megyei tehetséggondozó programokat, szervezeteket, helyzetelemzése után a megalakítandó tehetség-közösségek közösségtámogatóivá válnak.

Megismerkednek a társadalmi felelősségvállalás fogalmával, eszközeivel. Elkészített programterveik alapján kecskeméti, Bács-Kiskun megyei általános iskolákban találkozókat szerveznek, ahol tevékenységüket népszerűsítik, lehetőséget adnak új tagok közösségekhez való csatlakozására.

A program egy bemutatkozó börzével zárul, amely keretében szakmai-módszertani ismertetők valósulnak meg, a tehetség-közösségek tájékoztató anyagai kerülnek átadásra az érdeklődő tanulók, szülők, pedagógusok, tehetséggondozó szakemberek számára.

A pályázat a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ökoiskola! Bázisintézmény boldogiskola voroskereszt mtm Tehetségpont Digitális témahét 2017 Digitális témahét 2018 Digitális témahét 2021 európai iskolagyümölcs-program NFU ESZA Széchenyi Terv Határtalanul!

Minden jog fenntartva © 2021 Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lánchíd utca 18.

Telefonszám: 76/475-122

E-mail: lanchidisk@keszeiskola.hu

Tárhely szolgáltató: APMS Solutions Korlátolt Felelősségű Társaság

Székhely: 5502 Gyomaendrőd, Népliget út 3.

Email: info@apms.hu

Készítette: Szabó András