fejlec

Eredményeink

 

Adventi gyertyagyújtás
2015.december.15.

12375858_884944844936020_228899848_o

Közeledik a KARÁCSONY  🙂

Immár a harmadik gyertyát gyújtottuk meg az adventi koszorúnkon hétfőn reggel.

 

Lehalkul a város zaja

Karácsony estére.

Melengeti a lelkünket

A kis gyertyák fénye.

Megszületett a szeretet

Földünkre e napon.

Hogy a fáradt embereknek

Hitet, reményt adjon.

(Póth Béla: Karácsony)

További képek megtekintése

Természetháza 3
2015.december.15.

collageeA harmadik látogatás a Természet Házában megint nagyon tanulságos és érdekes volt. Gárdonyi Géza: A kis fenyőfácska c. történetén keresztül sok érdekességet tudhattunk meg a fenyőkről. Például, hogy van olyan fenyő, amelyik lombhullató. (ez a vörös fenyő). Azt is megtudtuk, hogy vannak olyan költöző madarak, melyek  hozzánk költöznek, itt telelnek nálunk.

A foglalkozás végén maradt idő a játékra is!

A foglalkozásra Institoris Ágnes tanítónő vitte el a kis természetbúvárokat.

További képek megtekintése

Torna Diákolimpia Városi Döntője
2015.december.15.

03Idén 2015.12.09-én iskolánkban került megrendezésre a Torna Diákolimpia Városi Döntője.
Tornászaink sikeresen szerepeltek, mindhárom korcsoportunk továbbjutott a megyei döntőre .

I.kcs. :   I. helyezés

Egyéni:   Kelemen Dorottya  I. helyezés

                Náczi Angéla II.helyezés

               Tóth Lívia III.helyezés

Csapattagok: Kelemen Dorottya, Náczi Angéla, Tóth Lívia, Pásztor Eugénia,Katus Viktória

II.kcs.:  ?A? csapat:  I .helyezés

Egyéni:  Jámbor Vivien    I. helyezés

               Lapéta Dorina II. helyezés

               Balogh Dóra III. helyezés

Csapattagok: Jámbor Vivien, Lapéta Dorina, Lehotai Zsófi, Kovács Kinga, Kürtösi Petra, Balogh Dóra

             ?B? csapat:  II.helyezés

Csapattagok: Récsei Zsófia, Ádám Kata, Csillag Virág, Szelei Odett,Molnár Adrienn

III.-IV. kcs.: ?A? csapat: I.helyezés

 Egyéni:  Szabó Fanni   I.helyezés

                Lukács Szonja  II.helyezés

                Harkai Anna  III.helyezés

Csapattagok:  Szabó Fanni, Zentai Alexandra, Lukács Szonja, Koi Viktória,  Szénási  Imola, Harkai Anna

                     ?B? csapat: II. helyezés

Csapattagok: Pásztor Letícia, Bene Vivien, Vincze Ágnes, Kovács Csenge, Sópajti Jázmin, Szénási Zsanett

További képek megtekintése

Táblajáték 
2015.december.15.

_IGP9283

Iskolánk felsős tanulói december 3-án részt vettek a Táblajátékok Olimpiáján, ahol különböző logikai játékokban és korcsoportokban versenyeztek más iskolák tanulóival. A játékos délutánon a kellemes élmények mellett, kiváló eredményeket is szereztek tanulóink:

KOVÁCS JÁNOS (5.c) ? 1.hely (Pylos)

VÖRÖS MÁRK (5.b) – 3.hely (Dáma)

BIRÓ BETTINA (7.b) – 1.hely (Quarto)

Az elért sikerekhez gratulálunk!
Felkészítő tanár: Öreg Tünde

Hajrá Lánchíd!

További képek megtekintése

Tűzzománc 
2015.december.15.

20151201_131323

December 1-jén a 4. b osztály tűzzománc csoportfoglalkozáson vett részt a Kecskeméti Ifjúsági Otthonba, a karácsonyi készülődés keretein belül. A téli képeket nagy élvezettel készítette a csoport minden tanulója. Megismerkedhettek a kézművesség egy új ágazatával, ahol az óvatosság és a precizitás kapta a főszerepet.

A foglalkozást szervezte: Tóth Edit pedagógus

További képek megtekintése

Advent
2015.december.8.

004 Advent2Aula 20151207

Meggyújtottuk az első gyertyát az adventi koszorúnkon 🙂

“A karácsony nem csak egy nap, nem lehet csak egy nap, nem múlik a huszonnegyedik óra leteltével. Mert a karácsony egy érzés. A szeretet érzése.”

Csitáry-Hock Tamás

Hétfő reggel a második gyertyát is meggyújtottuk az adventi koszorúunkon smile hangulatjel

?Karácsonyi ajándékötleteim:
az ellenségednek megbocsátás,
az ellenfelednek türelem,
a barátodnak szeretet,
a partnerednek szívesség,
mindenkinek jóindulat,
minden gyermeknek egy jó példa,
magadnak tisztelet.?

(Oren Arnold)

További képek megtekintése

Tornaverseny Budapest Kossuth
2015.december.7.

0400

Tornászaink három korcsoportban , 5 csapattal képviselték iskolánkat a hétvégén megrendezett országos meghívásos tornaversenyen  Budapesten, a  Rákoskert  Kupán.

Külön értékelés alá kerültek a vidék és a budapesti csapatok. A vidéki csapatoknál 14 csapat mérte össze tudását.

I.kcs:  II.helyezés

Egyéni:  Kelemen Dorottya  I. helyezés

Csapattagok: Kelemen Dorottya, Náczi Angéla, Tóth Lívia, Pásztor Eugénia

II.kcs.: ?A? csapat:  II.helyezés

Egyéni: Jámbor Vivien   I.helyezés

Csapattagok: Jámbor Vivien, Lapéta Dorina, Lehotai Zsófi, Kovács Kinga, Kürtösi Petra,Balogh Dóra

             ?B? csapat:  III.helyezés

Csapattagok: Récsei Zsófia, Ádám Kata, Csillag Virág, Szelei Odett,Molnár Adrienn

III.-IV. kcs.: ?A? csapat: I.helyezés

 Egyéni:  Szabó Fanni  I.helyezés

Csapattagok: Szabó Fanni, Zentai Alexandra, Lukács Szonja, Koi Viktória, Szénási Imola, Harkai Anna

                     ?B? csapat: III. helyezés

Csapattagok: Pásztor Letícia, Bene Vivien, Vincze Ágnes, Kovács Csenge, Sópajti Jázmin, Szénási Zsanett

További képek megtekintése

Nyitnikék Agyagozás 3b
2015.december.7.

02

November 10-én a 3.b osztály a  Nyitnikék Nyugdíjas Klub meghívásának tett eleget. Nagy örömmel és várakozással készültünk. Az Ifjúsági Otthon munkatársának segítségével karácsonyfát és csillagokat készítettünk agyagból. Nem most találkoztunk először ezzel az anyaggal, az előző tanévben már dolgoztunk vele. A fenyőfa kivágásához sablont kaptunk, a csillagokat pedig sütiformával készítettük.

 Sok segítséget kaptak a gyerekek a velük együtt dolgozó nyugdíjas néniktől, bácsiktól. Érdekes dolgokat meséltek az agyag felhasználásáról. Megtudtuk, hogy régen a házakat agyagból készült vályogtéglából építették. Közben elkészültek a karácsonyi ajándékok, amiket még ki kell égetni azért, hogy tartós legyen.

 Nagyon jól éreztük magunkat ezen a délutánon, megígértük a vendéglátóinknak, hogy nemsokára mi ajándékozzuk meg őket a projektműsorunk előadásával.

Az osztályt Gombosné Rapcsányi Györgyi kísérte el a foglalkozásra

További képek megtekintése

A Valaha madarak voltunk című városi rajzpályázat
2015.december.7.

12307550_10203732125223879_8730478280824588500_o

A Valaha madarak voltunk című városi rajzpályázaton 3. helyezést ért el a a 7-8. osztályosok között Anna Jámbor Jövőnkért Ami  Lánchíd Sport Általános Iskola -i csoportból.

Felkészítő pedagógus: Norek Regina

Gratulálunk a sikerhez !

HAJRÁ LÁNCHÍD!


További képek megtekintése

Kézilabda bemutató
2015.december.7.

IMG_0165

A Testnevelési Egyetem ?Új módszer, új tudás? címmel rendezett országszerte bemutatókat, oktatásokat elsőként a kézilabdás szakemberek számára.

Az Európai Uniós támogatással lebonyolított rendezvények egyik helyszíne Kecskemét volt.

A bemutató órákon a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola tanulói a KESI-s kézilabdásokkal együtt tartottak bemutató órát.

Testnevelő: Szabó Gabriella

További képek megtekintése

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny
2015.december.7.

_IGP8935

Újra nagy  öröm a Lánchídban, de főleg a 7.b-sek között!

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján a 4 fős csapat 185 ponttal 2. helyezést ért el!!!  Ilyen nagyszerű eredmény még nem is volt eddig iskolánkban!

Kis bosszúság azért van bennünk: csak 1 ponttal maradtunk le az országos döntőről!

Ám a lelkesedés és a tudásvágy töretlen: jövőre sikerülnie kell!!! J

Csapattagok:    Bakos Noémi 7.b

                         Bíró bettina 7.b

                         Prikidánovics Vivien 7.b

                         Szalai Richárd 7.b

Felkészítő tanár: Bendéné Kiss Edit

Hajrá Lánchíd!


További képek megtekintése   

Felolvasó verseny
2015.december.7.

_IGP8716

A Magyar Irodalomtörténeti Társaság helyi csoportja és a Hírös Agora ? Ifjúsági Otthon közös rendezvényén vettünk részt. Hat hetedik és egy nyolcadik osztályos tanuló hallgatta érdeklődéssel a budapesti előadónő ?Kísérletek a nemzeti dráma megírására? vetített képes előadását.

Majd Szénási Imola 7.a és Szabó Dominik 8.a osztályos tanulók képviselték iskolánkat az ?Él még Bánk? monológ felolvasó versenyen. Gratulálunk a szép szerepléshez!

felkészítő tanárok: Vinkóné Lakatos Rita, Mátrai Katalin


További képek megtekintése   

Természetbúvárok
2015.december.7.

collagee

Természetbúvárok a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolában ?

A program folytatása

A második évfolyamos természetbúvárok második foglalkozása a Természet Házában nagyon izgalmas volt. Megismerkedtünk az erdőben élő állatokkal, szokásaikkal, életmódjukkal. A vetítés során nemcsak az állatokban gyönyörködhettünk, hanem a hangjukat is meghallgathattuk. A foglalkozás végén állatfelismerő játékot játszottunk: tulajdonságok alapján fel kellett ismerni őket, és a nevüket az állatok mellé tenni. Aki jól figyelt, sikeres volt.

A foglalkozást Institoris Ágnes tanítónő szervezte meg.

folytatás következik?


További képek megtekintése   

Kis Könyvtárban
2015.november.24.

Széch.Fiókkönyvár_3-4.évf_1

Készülünk a Mihaszna! Mi haszna? projektre  J

Iskolánk hagyományaihoz híven idén is megrendezésre kerül a Mihaszna! Mi haszna? haszonállatokhoz kapcsolódó projekt. A projekthez tartozó feladat megoldásában segítségünkre voltak a Széchenyivárosi Fiókkönyvár lelkes munkatársai.

Színes, érdekes feladatokkal készültek iskolánk 3. és 4. évfolyamos tanulói számára, akik nagyon élvezték a foglalkozást, miközben sok új fogalommal, ismerettel bővült tudásuk.

A gyerekeket kísérő pedagógusok: Szilyné Berka Monika, Krajczár Hajnalka, Gódor Andrea, Gombosné Rapcsányi Györgyike, Tóth Valéria, Molnár Katalin, Czvianovné Horváth Márta, Domokos Tímea, Kulmánné Simon Andrea, Tóth Edit, Házi Erzsébet és Gulyás Vera.


További képek megtekintése   

Virágültetés a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolába
2015.november.24.

20151112_141658Virágültetés a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolába

  1. november 12-én a 4. b osztály virágültetésen vett rész, amelyek az iskolát díszítik. Az árvácskák elültetése nagy izgalmat váltott ki a gyerekekből, minden csoport lelkesen tervezte, készítette a saját cserepét. A tevékenység előtt a növénytartási feltételekről is módunkban állt beszélgetni. Saját tapasztalataikat, élményeiket örömmel mesélték. Reméljük, sokáig díszítik iskolánk környezetét.

A foglalkozást vezette: Tóth Edit


További képek megtekintése   

Ne dobd ki! Hozd be!
2015.november.20.

Csere-Becserebere akcio plakat 20151123 forditottre akció a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolában a DÖK szervezésében

Ne dobd ki! Hozd be!

Kedves Lánchidasok! Újabb DÖK program!

Hozd be megunt ruháidat, játékaidat, könyveidet és cseréld el valami másra! Így nem keletkezik hulladék és senkinek sem kerül pénzébe.

Hozol is! Viszel is! CSERÉLD EL!

Időpont: 2015. november 23-án 10:00-11:30-ig

Helyszín: tornacsarnok

DÖK vezetők: Novák Anikó és Szikulai Ildikó pedagógusok

 

Barátunk a természet – Másodikos projektzáró
2015.november.16.

A 2. évfolyam ta10nulói örömmel fogadták a hírt, hogy ebben a tanévben a Barátunk a természet című projektben vehetnek részt. Izgalmasnak, érdekesnek találták a különféle erdei állatokkal és a természettel kapcsolatos feladatokat. Nagy izgalommal és lelkesedéssel készültek a műsorra is. Örömüket lelték a közös próbákban, éneklésekben. Az előadás során szavaltak, énekeltek és színészi tehetségüket megvillantották a különféle dramatizált előadások kapcsán.

Felkészítő pedagógusok: Machács Gáborné Anita, Csapó Jánosné Regina, Szikulai Ildikó, Lantosné Novák Krisztina, Institoris Ágnes, Némedi-Varga Krisztián


További képek megtekintése   

 

Természetbúvárok 2
2015.november.06.

termeszet háza

A kis természetbúvárok novemberben látogattak el első alkalommal és vettek részt foglalkozásona Természet Házában. Gyönyörű környezetben ismerkedtek az erdő élőlényeivel. A foglalkozás végén játékra is volt lehetőségük. A másodikosok Institoris Ágnes tanítónő vezetésével nem csak élményekkel, de tudással is gyarapodtak.

November 3-án a kis természetbúvárokkal újból elsétáltunk a dombhoz. Kíváncsiak voltunk a természet változásaira. A séta során felkerestük azokat a helyeket, ahol egy hónapja jártunk, menet közben pedig leveleket és botokat gyűjtöttünk. Két fős csapatokban ?Land art? alkotásokat készítettünk, feladat: Őszanyó megjelenítése. Az alkotásokban tükröződik a gyerekek kreativitása, a képeken is látszik, hogy egyediek és fantáziadúsak. A csapat tagjai most is nagyon örültek és lelkesek voltak.


További képek megtekintése   

Bolyai Matematika Csapatversenyen
2015.november.06.

P1150074Lánchidas matekosok sikere

Iskolánk tanulói négyfős csapatokban idén is részt vettek a Bolyai Matematika Csapatversenyen október 16-án. A hetedikes csapatunk olyan ügyesen oldotta meg a feladatokat, hogy meghívást kaptak az ünnepélyes eredményhirdetésre, melyen korosztályonként csak a megye legjobb 6 csapata vehet részt.

November 5-én nagy örömmel vették át a Megye 6. legjobb csapatának járó okleveleket és ajándékokat a Zrínyi Ilona Általános Iskolában megtartott ünnepségen.

Akikre büszkék lehetünk: Szalai Richárd, Bíró Bettina, Huszár Dominik és András Lili a 7.b osztályból.  Felkészítő tanáruk: Öreg Tünde

Gratulálunk a tanulóknak és köszönjük Tünde néninek, büszkék vagyunk Rájuk!

HAJRÁ LÁNCHÍD!

További képek megtekintése   

 

Néptáncos  bemutató
2015.november. 06.

3

Néptáncos bemutató a Nyitnikék Klubban

2015.október 16-án a Lánchíd Sport Általános Iskola 3.a osztályának 12 tanulója nyitotta meg a hagyományőrző napot a Nyitnikék Klubban. A rossz időnek köszönhetően csak kevesen mertek elindulni, de a jelenlevő nyugdíjasok meleg szeretettel fogadták a rövid kis előadást, amely népi játékfűzésből állt. A színvonalas műsor jutalmául a gyermekek nagy örömére őszi gyümölcskosarat kaptak. A diákokat Gulyás Vera tanárnő készítette fel.

Gratulálunk!

HAJRÁ LÁNCHÍD!

További képek megtekintése   

Hagyományőrzés
2015.november. 03.

115_NyitnikekLovaglasIjazasFafaragasSzablya 20151009

Hagyományőrzés a 4. évfolyam részvételével

 2015 szeptember 28-án a Nyitnikék Nyugdíjasklub meghívására a 4. évfolyam részt vett egy honfoglalásról szóló rendhagyó történelemórán. A gyerekek érdeklődéssel fogadták az elhangzottakat, melyek személyes történeteikkel hozták közelebb egymáshoz a történelem részleteit. Megismerkedhettek az akkoriban használt kézműves szerszámokkal és eszközökkel. 2015. október 9-én a program kereteim belül hagyományőrzésre került sor. Láthatták egy fafaragó képzőművész aprólékos munkáját, akinek munkásságáról rengeteg érdekes kérdést tettek föl. Ezen túl, a fiúk és a lányok is megtalálták a saját érdeklődési körüknek megfelelő tevékenységet, ugyanis kipróbálhatták az íjászatot és a lovaglást. Mindenki nagyon jól érezte magát és nagyon hasznos tapasztalatokra tettek szert, amit a későbbiek során remekül tudnak hasznosítani.

(Kísérő tanárok: Gulyás Vera, Domokos Tímea és Tóth Edit)

További képek megtekintése   

Természetbúvárok
2015.október. 15.

termeszertbuvarok1 Második osztályos Természetbúvárok

A Lánchíd Utcai Általános Iskola 2. évfolyamosai ebben a tanévben természetismereti tehetséggondozó szakkör keretében ismerkednek a természet szépségeivel. Lehetőség szerint tapasztalatok gyűjtésével, élményekkel lesz tele ez a tanév.

Amikor csak tehetik, kimennek a természetbe, és megfigyelik a változásokat. Ennek egyik első állomása ?Séta a dombhoz?, ahol nagy élmény volt a gyerekeknek az erdő szépsége. Ezt a sétát örökítettük meg a fotókkal és a gyerekek megjegyzéseivel.

A szakkört Institoris Ágnes tanítónő vezeti.

Erdei iskola Erzsébet tábor
2015.október.15.

A 7.a beszámolója a zánkai erdei iskoláról

Hatalmas ez a tábor! Ez csak akkor vált számunkra biztossá, amikor térképolvasó tájékozódási túrára neveztünk be. Találtunk itt sportcsarnokot, kalandparkot, foci-, tenisz- röplabda-, kosárlabdapályát, katonai gépparkot, erdőt tanösvénnyel, patakot hidakkal, és ott a csodálatos Balaton partja is. Bizony elfáradtunk, mire mindezeket felfedeztük, de megérte!

A balatonedericsi kirándulás

Egy kis Afrika tárult a szemünk elé, amikor bekanyarodtunk Balatonedericsre a múzeumhoz. Egy teljesen élőnek tetsző malájt ábrázoló szobor őrzi az épületet. A házban vadásztrófeákat tekintettünk meg. Igazán tekintélyt teremtő a kafferbivaly kikészített koponyája, az elefánt egyenként 10-10 kg-os agyaram az orrszarvú hatalmas lába. De ott még igazi elefántfarkat is láthattam!

Kívül még egy kis állatkert várt ránk, ahol majmokat, baglyot, zebrát láthattunk, ha a dzsungel ösvényen végigmentünk.

A szigligeti vár

A várat már messziről láthattuk az útról. Hihetetlen magasnak tűnt. Amikor fel is kellett másznunk, még magasabb lett. De mi hősiesen végignéztük úgy az alsó- mint a felső vár összes zegét-zugát! Sokszor gyönyörködtünk a kilátásban. Ha várépítőként nem is, de hercegkisasszonyként sokan maradtak volna szívesen.

Az esti programok

Bár napközben is jól éreztük magunkat, de az éjszaka sem szólhat egy táborban az alvásról. Összemérhettük ügyességünket Egy perc és nyersz feladatokkal, jókat nevettünk botlásainkon. A szüli- és névnapos diszkó is jól sikerült. Igencsak meglepődtek az ünnepeltek, hogy nem feledkeztünk meg róluk! Szürkületben is lehet számháborúzni? Mi tudjuk, hogy nagyszerűen. Igazán küzdelmes nagy csatát vívott a két csapat.


7a_beszamolo_foto005
További képek megtekintése   

Menük

Ökoiskola! Bázisintézmény boldogiskola voroskereszt mtm Tehetségpont Digitális témahét 2017 Digitális témahét 2018 Digitális témahét 2021 európai iskolagyümölcs-program NFU ESZA Széchenyi Terv Határtalanul!

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája

Cím: 6000 Kecskemét, Lánchíd utca 18.

Telefonszám: 76/475-122

E-mail: lanchidisk@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András